Depilacja miejsc intymnych – czy warto zdecydować się na tego typu zabieg?

Depilacja miejsc intymnych – czy warto zdecydować się na tego typu zabieg?

Bikini brazylijskie depilacja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów polegających na pozbyciu się niechcianych włosków z okolic miejsc intymnych przy użyciu wosku. Skóra, która je pokrywa jest bardzo wrażliwa, dlatego też dla większości osób jest to bolesny zabieg, ale warty poświęcenia. Jak wygląda zabieg depilacji miejsc bikini?

Przebieg zabiegu

Wosk rozgrzewany jest do półpłynnej postaci i nakładany szpatułką na skórę w kierunku wzrostu włosów. Następnie przykrywa się go kawałkiem materiału, odczekuje parę sekund i zdecydowanym ruchem odrywa, tym razem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Tak wykonane bikini brazylijskie depilacja usuwa nie tylko włoski, ale też i ich cebulki, co powoduje ich osłabienie, a tym samym trwalszy efekt.

Zalecane jest, aby bikini brazylijskie depilacja wykonywać w salonie kosmetycznym, aniżeli samemu w domu. Ta część ciała szczególnie narażona jest na uszkodzenia i podrażnienia, dlatego też, lepiej oddać się w ręce profesjonalistów i oszczędzić sobie bólu.

Jak przygotować skórę do zabiegu?

Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony włoski muszą mieć co najmniej 0,5 cm długości, w przeciwnym razie nie uzyskamy pożądanego efektu. Należy również unikać balsamowania ciała, ponieważ na natłuszczonej skórze wosk traci swoje właściwości.

Depilację miejsc intymnych należy wykonywać regularnie – przynajmniej raz w miesiącu, w zależności od indywidualnych potrzeb. Systematyczność zapewni nam osłabienie włosków oraz sprawi, że będziemy mogli cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *