Depilacja wąsika woskiem – jak ją wykonać i dlaczego warto?

Depilacja wąsika woskiem – jak ją wykonać i dlaczego warto?

Kobiecy wąsik jest najczęściej delikatny i mało widoczny, jednak zdarzają się przypadki w których włoski są grube i ciemne, przez co wyglądają nieestetycznie. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na pozbycie się wąsika jest depilacja woskiem. Jak wykonać depilację wąsika woskiem?

Depilacja wąsika woskiem – w domu, czy w salonie kosmetycznym?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje depilacji woskiem: na ciepło i na zimno. Pierwszy z nich wykonywany jest przez profesjonalistów w salonach kosmetycznych, natomiast drugi możemy śmiało wykonać w warunkach domowych przy użyciu gotowych plastrów z woskiem. Wykonując depilację woskiem w salonie kosmetycznym mamy pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w sterylnych warunkach oraz że zostanie wykonany dokładnie i estetycznie, bez podrażnień. Natomiast wykonując depilację woskiem na zimno w warunkach domowych możemy wyrządzić swojej skórze krzywdę m.in. poprzez niedokładnie ogrzanie plastrów, co spowoduje jej podrażnienie i zaczerwienienie.

Depilacja wąsika woskiem – dlaczego warto?

Depilacja woskiem to skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia nawet do 4 tygodni. Wykonywana regularnie znacznie osłabia cebulki włosków, co powoduje ich wolniejsze odrastanie.

Warto pamiętać, że skóra nad ustami jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia, dlatego też lepiej oddać ją w ręce profesjonalistów, którzy odpowiednio o nią zadbają i nie wyrządzą jej krzywdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *