Depilacja woskiem, czy laser? Którą metodę wybrać?

Depilacja woskiem, czy laser? Którą metodę wybrać?

Wiele kobiet, jak i mężczyzn zastanawia się, która metoda jest najskuteczniejsza w walce z niechcianym owłosieniem – wosk, czy laser? Niechciane włoski mogą być naprawdę uciążliwe i wpływać na nasze samopoczucie – grube i ciemne owłosienie to przypadłość wielu osób. Poniżej przedstawiamy, która metoda jest najskuteczniejsza w walce o gładką skórę.

Depilacja woskiem

To zabieg, który polega na rozprowadzeniu na danej partii ciała rozgrzanego do półpłynnej postaci wosku i nałożenie na niego kawałka materiału. Po kilku sekundach, gdy wosk zastygnie jest on zrywany w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Zaletą metody depilacja szczecin jest to, że usuwa niechciane włoski wraz z cebulkami, co powoduje znaczne ich osłabienie, a w konsekwencji wolniejsze odrastanie.

Zabieg depilacji woskiem można wykonać samodzielnie w domu, przy użyciu gotowych plastrów z woskiem, lecz nie gwarantuje to trwałych efektów. Zaleca się, aby depilacja szczecin została wykonana w salonie kosmetycznym ponieważ zapewnia nam to dokładność w wykonaniu zabiegu i bezpieczeństwo. Przy użyciu wosku może zostać wydepilowana każda część ciała: twarz, ręce, nogi oraz miejsca intymne. Koszt zabiegu waha się od 20 do 200 zł, w zależności od partii ciała.

Depilacja laserem

Zabieg usuwania niechcianego owłosienia przy użyciu lasera staje się coraz bardziej popularny – to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się włosków. Polega on na tym, że światło lasera pochłania melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym, co powoduje jego zniszczenie. Zabieg należy powtarzać w odpowiednim przedziale czasowym, ponieważ podczas jednego zabiegu nie da się usunąć całego owłosienie, gdyż część włosków jest jeszcze w fazie wzrostu, a pozostała część w fazie uśpienia i nie reaguje na laser. Koszt zabiegu uzależniony jest od partii ciała, którą depilujemy i wynosi ok. 300 zł.

Każda z przedstawionych przez nas metod jest skuteczna, natomiast jeśli borykasz się z problemem grubego i ciemnego owłosienia polecamy wybrać laser, który na długi czas pozwoli cieszyć się gładką skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *