Depilacja woskiem – dlaczego warto?

Depilacja woskiem – dlaczego warto?

W ostatnich latach depilacja woskiem cieszy się coraz większą popularnością – jest to szybka i skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia, z takich części ciała jak ręce, nogi, plecy oraz okolice bikini. Warto podkreślić, że jest to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji woskiem? Jakie są depilacja woskiem efekty?

Jak przebiega zabieg depilacji woskiem?

Przed przystąpieniem do zabiegu, wosk podgrzewany jest przez kosmetyczkę do jego półpłynnej postaci, po czym zostaje nałożony na ciało zgodnie z kierunkiem, z którym rosną włoski. Wosk nakładany jest na ciało zazwyczaj przy użyciu szpatułki oraz przykrywany paskiem materiału. Gdy zastygnie, czyli po upływie kilku sekund jest on zrywany, co umożliwia usunięcie nie tylko niechcianego owłosienia, ale także i cebulek włosków. Dzięki temu, zostają one osłabione, co wydłuża efekt depilacji.

Depilacja woskiem efekty

Zabieg depilacji woskiem to przede wszystkim oszczędność czasu – możemy zapomnieć już o goleniu się przy użyciu jednorazowych maszynek, czy depilatorów w naszych czterech ścianach. Jest to przede wszystkim metoda na pozbycie się niechcianych włosków nawet do 5 tygodni oraz ich osłabienie, czyli spowolnienie procesu ich odrastania. Depilacja woskiem efekty to również pewność, że nasza skóra po takim zabiegu nie zostanie podrażniona, co ma miejsce w przypadku depilacji przeprowadzonej w domowych warunkach.

Warto zdecydować się na zabieg depilacji woskiem, szczególnie latem, gdy chcemy aby nasze ciało wyglądało na zadbane. To również duża oszczędność czasu oraz efektywny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *