Depilacja woskiem krok po kroku

Depilacja woskiem krok po kroku

Szczególnie wiosną i latem zwracamy uwagę na to, aby nasza skóra była gładka i zadbana – pomóc w tym może depilacja woskiem. To zabieg polegający na usunięciu niechcianego owłosienia z różnych części ciała takich jak ręce, nogi, plecy, okolice bikini itp. Można go wykonać samodzielnie w domu, lecz dla lepszego efektu polecamy wizytę w salonie, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co powoduje ich osłabienie, a tym samym przedłużenie efektu depilacji. Poniżej przedstawiamy depilacja woskiem krok po kroku.    

Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji woskiem?

Na kilka dni przed zabiegiem nie wolno wystawiać ciała na działanie promieni UV oraz używać kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę, np. produktów zawierających w swoim składzie kwasy. Bezpośrednio przed depilacją należy użyć peelingu do ciała, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka i odsłonić włoski. Przed przybyciem do salonu depilacji nie wolno również nakładać balsamów oraz kremów na ciało, ponieważ do tak natłuszczonej skóry wosk źle przywiera, co utrudnia depilację.

Przebieg zabiegu

Po przybyciu do salonu i przygotowaniu się do zabiegu wosk jest podgrzewany do swojej półpłynnej postaci oraz nakładany na ciało przy użyciu szpatułki. Po odczekaniu kilku sekund jest on zrywany przez kosmetyczkę, najczęściej przy pomocy paska materiału. Przy depilacji bikini warto zabrać ze sobą przewiewną i oddychającą bieliznę z bawełny, ponieważ skóra po takim zabiegu będzie nieco wrażliwa i zaczerwieniona, a syntetyki mogą ją dodatkowo podrażniać.

Czy warto wykonać depilację woskiem?

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 5 tygodni, więc warto zapomnieć o konieczności depilacji w warunkach domowych nawet co 2 – 3 dni. To również spora oszczędność czasu oraz sposób na odrobinę relaksu. Wykonywana systematycznie znacznie osłabia włoski, co powoduje ich osłabienie, a tym samym wolniejsze odrastanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *