Depilacja woskiem w warunkach domowych, czy w salonie?

Depilacja woskiem w warunkach domowych, czy w salonie?

Depilację ciała woskiem można wykonać zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnym salonie. To zabieg, który pozwoli pozbyć się nam niechcianego owłosienia nawet do 4 tygodni. Wosk depilacja wykonywana regularnie znacznie osłabia cebulki włosków, co sprawia, że wolniej odrastają. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, która depilacja jest skuteczniejsza – wykonywana w warunkach domowych, czy w profesjonalnym salonie.

Wosk depilacja – w domu, czy w gabinecie kosmetycznym?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje depilacji woskiem: na ciepło i na zimno. Pierwsza z nich wykonywana jest w salonach kosmetycznych, natomiast druga dostępna jest w postaci gotowych plastrów, których możemy użyć do depilacji w domu. Gotowe plastry należy ogrzać przed ich użyciem, co nie gwarantuje dokładnego wykonania depilacji. Dlatego też, zaleca się, aby depilacja woskiem została wykonana w  profesjonalnym gabinecie ponieważ gwarantuje nam to estetykę zabiegu oraz bezpieczeństwo.

Jak przygotować się do wosk depilacja w salonie kosmetycznym?

Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie należy wystawiać ciała na działanie promieni UV oraz stosować produktów zawierających w swoim składzie kwasy. Ważne, aby skóra przed zabiegiem nie była podrażniona oraz nie posiadała drobnych uszkodzeń, takich jak strupki. Na dzień przed zabiegiem zaleca się wykonanie peelingu całego ciała, co pozwoli na usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz ukazanie się włosków.

Wosk depilacja lepiej wykonać w profesjonalnym salonie ponieważ gwarantuje nam to dokładność w jej wykonaniu oraz długotrwały efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *