Dlaczego depilacja woskiem cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego depilacja woskiem cieszy się tak dużą popularnością?

Depilacja woskiem to jeden z najpopularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z nadmiernym owłosieniem. Poniżej przedstawiamy uzasadnienie dla tego stwierdzenia.

Charakterystyka zabiegu depilacji woskiem

Do przeprowadzenia zabiegu większość salonów kosmetycznych stosuje wosk pochodzący z naturalnych składników oraz na bazie wosku pszczelego, który rozgrzewany jest to swojej półpłynnej postaci i nakładany na ciało przy użyciu szpatułki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Tak nałożony wosk przykrywany jest kawałkiem materiału, który po odczekaniu kilku sekund zrywany jest przez kosmetyczkę zdecydowanym ruchem i w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Tak przeprowadzona depilacja łódź powoduje usunięcie włosków wraz z cebulkami oraz uniknięcie podrażnień i uszkodzeń naskórka.

Zalety depilacji woskiem

Dobrze wykonana depilacja łódź umożliwia pozbycie się niechcianych włosków nawet do 4 tygodni. Dzieje się tak, ponieważ usunięcie włosków wraz z cebulkami znacznie je osłabia, a tym samym hamuje ich wzrost. Wykonanie depilacji w salonie kosmetycznym to również świetny sposób na relaks – profesjonalna obsługa zadba o nasz komfort i dobre samopoczucie. Zaletą tego zabiegu jest również fakt, że można go wykonać samodzielnie w warunkach domowych, przy użyciu gotowych plastrów z woskiem.

Nic więc dziwnego, że zabieg depilacja łódź woskiem zyskuje coraz więcej zwolenników. To skuteczny sposób na walkę z niechcianym owłosieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *