Krótki przewodnik po depilacji woskiem

Krótki przewodnik po depilacji woskiem

Zabieg depilacji woskiem zyskuje coraz więcej zwolenników – to skuteczna metoda na usunięcie niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała. Może zostać wykonana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w każdym wieku. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę zabiegu.

Depilacja woskiem

To zabieg, który polega na usunięciu niechcianych włosków przy użyciu rozgrzanego wosku, który nakładany jest na daną partię ciała zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Na tak nałożony wosk nakłada się kawałek materiału, który jest odrywany po kilku sekundach zdecydowanym ruchem ręki (w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków). Tak przeprowadzony zabieg umożliwia wyrwanie włosków wraz z cebulką, co powoduje ich osłabienie oraz spowolnienie procesu odrastania. Dzięki temu, możemy cieszyć się gładką skórą od 2 do 4 tygodni.

Zalecane jest, aby depilacja woskiem gdynia została przeprowadzona w profesjonalnym salonie kosmetycznym ponieważ włoski muszą być wyrywane w odpowiedni sposób oraz w sterylnych warunkach.

Zalety depilacja woskiem gdynia

Główną zaletą depilacji woskiem jest fakt, że możemy cieszyć się gładką skórą od razu po zabiegu. Odpowiednio przeprowadzony zabieg uchroni nas od podrażnień i zaczerwienienia skóry, a wykonywany regularnie (czyli około raz w miesiącu, w zależności od indywidualnych potrzeb) znacznie osłabia cebulki włosów, co spowalnia proces ich odrastania. Depilacja woskiem umożliwia pozbycie się owłosienia z każdej okolicy ciała – rąk, nóg, pach, pleców itp.

Przygotowanie skóry do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu depilacji należy unikać wystawiania ciała na działanie promieni UV oraz nie stosować produktów zawierających w swoim składzie kwasy. Skóra do zabiegu nie powinna posiadać żadnych podrażnień ani uszkodzeń (np. strupków). Na dzień przed przeprowadzeniem zabiegu warto wykonać peeling, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka oraz uwidocznić włoski. Nie zaleca się smarowania ciała balsamem ponieważ osłabia to działanie wosku.

Depilacja woskiem gdynia to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków oraz ich osłabienie. Stosowana regularnie powoduje, że możemy cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *