Wady i zalety depilacji woskiem

Wady i zalety depilacji woskiem

Zabiegi depilacji przy użyciu wosku cieszą się coraz większą popularnością – dzięki nim możemy pozbyć się niechcianych włosków z każdej części ciała, a wykonywane regularnie pozwalają cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach od 10 do 200 zł, w zależności od części ciała. Zanim przejdziemy do omówienia wad i zalet takiego zabiegu, warto zapoznać się z jego charakterystyką.

Jak przebiega zabieg depilacji woskiem?

Wosk wykorzystywany do depilacji wykonany jest z produktów naturalnych, na bazie wosku pszczelego. Podgrzewany jest on do swojej półpłynnej postaci oraz nakładany na ciało przy użyciu szpatułki, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie nakłada się na niego kawałek materiału, odczekuje kilka sekund i zdecydowanym ruchem odrywa, tym razem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Pozwala to na usunięcie włosków wraz z cebulkami, co powoduje ich osłabienie, a tym samym trwalszy efekt.

Depilację woskiem można wykonać samodzielnie w domu, przy użyciu gotowych plastrów z woskiem, które należy ogrzać. Zaleca się jednak skorzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych w celu dokładnego wykonania depilacji woskiem łódź oraz uniknięcia podrażnień skóry.

Zalety depilacji woskiem

Depilacja woskiem łódź to jeden z najlepszych sposobów na długotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Zaletą tego zabiegu jest również to, że może zostać wykonane na całym obszarze ciała:twarzy, rękach, nogach oraz okolicach miejsc intymnych. To duża oszczędność czasu, a wykonywany w salonie kosmetycznym to również świetny sposób na relaks i odpoczynek.

Wady depilacji woskiem

Oprócz licznych zalet, depilacja woskiem łódź ma również swoje wady – aby zabieg mógł zostać wykonany, włoski muszą mieć długość co najmniej 1 cm. Jest to bolesne doświadczenie, co jest szczególne ważne dla osób z wrażliwą skórą. Depilacja może zostać powtórzona dopiero po upływie 4 tygodni (w zależności od indywidualnych potrzeb).

Warto zdecydować się na zabieg depilacji woskiem – to spora oszczędność czasu oraz możliwość cieszenia się gładką skórą.       

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *